One Day

Moja historia jest prosta.

Miałam dużo szczęścia, spotkałam odpowiednich ludzi, którzy mi pomogli w odpowiednim momencie wskazując drogę, zaopiekowali się mną, dali to co mogli i to co potrafili. Chciałam się uczyć, miałam motywację i dużo wdzięcznosci do tego, co dzieje sie wokół – wiedziałam też, że chce oddać choć po części to, co do mnie przyszło. Pewnego dnia postanowiłam zorganizować gwiazdkę dla Dzieci z Domów Dziecka – obiecałam to sobie jako mała dziewczynka.

Jak będę duża pomogę dzieciom i podziękuję za to jaką i ja pomoc dostałam.

I tak się zaczęło 😉 Kolejne lata mijały – gwiazdki stawały się coraz większe. Przybywało maluchów – rozdwajały się paczki. Z każdym rokiem uczyłam się, co należy poprawić, a na co zwrócić szczególną uwagę. W ten sposób powstała internetowa „Tabela marzeń”, dzięki której każde dziecko mogło spełnić swoje marzenie ufundowane przez  anonimowych Mikołajów z całego świata!

W zakładce „marzenia dodatkowe“ – pojawiały się liczne motywy związane z pracą, pasjami wykraczającymi poza typowy prezent gwiazdkowy. W ten magiczny sposób powstał projekt WSPARCIE NA STARCIE , który jest teraz głównym motorem do organizacji Wigilii, na której ten typ marzeń może ujrzeć światło dzienne.

One Day to teraz jedynie pretekst do czynienia dobra przez cały rok.

Słowo dziękuję to dotychczas największa gratyfikacja. Dla wszystkich, którzy za to właśnie słowo zgodzili się przekroczyć niejednokrotnie barierę, wyłamać zamknięte drzwi – Dziękuję !!! Moje marzenia z dzieciństwa już się spełniły – pomagam innym – teraz Ty zobacz, jak wspaniałe jest to uczucie – to nasz obowiązek, aby się dzielić tym co mamy. Każdy z nas ma coś innego, coś co często jest największą niedostępną wartością dla drugiego człowieka, s czego sami nie dostrzegamy.  Doceń swoje talenty i podziel się nimi!

Twój jeden dzień poświęcony dla innych może być jednym z tych dni, które dla kogoś staną się inspiracją na całe życie.

Mój cel ? 

One day dla wszystkich dzieci ! które z przyczyn losowych nie wychowują się w tradycyjnym modelu rodzinnym. 

Tysiące paczek połączonych w jedną akcję.

Całoroczna praca  z młodzieżą usamodzielniającą się

Ośrodki wsparcia młodzieży którzy pozbawieni wiary w siebie pragną każdego dnia budować je na nowo. 

Jak ja. 

Monika Krzyżanowska
Prezes Fundacji One Day
https://oneday.com.pl