Michał Godlewski

Wierzę w Oddech. Kocham Oddech. Uspokaja, odmładza, wzmacnia, dodaje energii do działania i pozwala być sobą. 
Napisałem o tym książkę INTELIGENCJA ODDECHU (www.InteligencjaOddechu.pl) i założyłem Instytut Oddechu.

Instytut kształci Profesjonalnych Praktyków i Trenerów Oddechu, którzy prowadzą oddechowe sesje, warsztaty i wyjazdy. Instytut powstał z  jako przestrzeń dobrego życia i przełomowej praktyki oddechu, a także wiedzy na temat świadomego życia w Polsce i na Świecie. Razem z uczestnikami naszych warsztatów tworzymy społeczność Miłośników Oddechu – spotykamy się, praktykujemy, rozwijamy, wzmacniamy i wspieramy się w realizowaniu naszych pomysłów na życie lub przechodzeniu przez trudne momenty. A czasem śpiewamy, oddychamy i  tańczymy. To więcej niż warsztaty – to system dający oparcie dla wzrostu i życia. Instytut Oddechu jest zrzeszony w IBF i jego treningi mają akredytację GPBA. Istnienie i działanie Instytutu jest wspierane przez światowy autorytet w dziedzinie pracy z oddechem dr Joy Manne. 

(R)EWOLUCJA W ODDECHU
Widzimy przydatność oddechu w codziennym życiu każdego człowieka dla poprawy nastroju, zdrowia, wzmocnienia, komunikacji, rozluźnienia, jak również jako narzędzia terapeutycznego służącego pokonywaniu trudności wynikającego z  naszych uwarunkowań i ograniczeń, jak również rozwojowej ścieżki pełnego, twórczego życia i kontaktu z własnym sednem. Mamy dobre doświadczenia w tym zakresie i chcemy się nimi dzielić. Widzimy świat pełen energii, radości, cieszący się swobodnym życiem i swobodnym oddechem, ale też pełen pokory i połączenia. Samosterownych, silnych i wrażliwych ludzi połączonych z własną esencją, którzy żyją własną Wizją z poczuciem sensu i kreatywności. Podejmujemy działania na tę rzecz. Chcemy, żeby ODDECH – mocne, skuteczne i sprawdzone narzędzie było powszechnie znane i stosowane polskich domach, szkołach i firmach dla dobra każdego człowieka, jego sukcesu, szczęśliwszych relacji i większej przyjemności z życia. Chcemy, żeby w każdym mieście można było korzystać z dobrodziejstwa świadomego oddechu.

PRZESŁANIE
Uwierz w Siebie. We wszystko czym jesteś. Daj się temu poprowadzić. Uwierz, że wszystko to, co chce w Tobie żyć jest wartościowe. Że jest oczekiwane w świecie. Że to czego chcesz dla Siebie ma sens. Że Twoje pragnienia są znaczące. Że robiąc to, co trzeba – dajesz to, co trzeba. Uwierz, że wiesz, co zrobić. Wiem, że wiesz, choć czasem nie chcesz lub się miotasz, czasem po prostu potrzeba Ci więcej czasu. 
Czas jest teraz. Teraz właśnie trzeba się sobą stać, tym kim się jest, ale się jednak cyka, że może coś nie tak. Wszystko tak, choć wiele się źle jeszcze wydziewa. Nie szkodzi. Nic nie jest doskonale. Taka perfekcja tego świata. Nie ma czasu do zmarnowania. Zaopiekuj się sobą i daj z siebie wszystko w tym roku. Pokaż swoją wspaniałość odważnie. 
Jesteś, a zatem miałeś być. Właśnie taki. Wszystko, co było – było. Jesteś tu, żeby przeżyć Swoje życie. Nie czyjeś. Po Twojemu. Krok po kroku. Oddech za Oddechem. Nieuchronnie w przeznaczeniu. Wybraliśmy życie i zostało nam ono powierzone. Nie tylko nasze własne, ale wszystkich wokół. Życie jako takie. On nas żyje. Możesz je niszczyć, możesz je tworzyć, możesz mu pozwalać. możesz z nim walczyć, możesz go unikać, możesz go udawać, możesz je przeżyć. Możesz sobie je wziąć. Bez obok. Możesz. 
To nie jest próba generalna. To jest to. To właśnie się dzieję. Dzisiaj. I jutro. Nie kiedyś tam żyjesz. Zacznij tu gdzie jesteś, z tym, co masz, w takiej wspaniałości, przeciętności lub dupie w jakiej jesteś. To jest właśnie Twoje życie. Każdy jest wyjątkowy jak każdy inny. Zwykła to zatem przeciętność. Być naprawdę. Mówić sobą, nie powtarzać, nie popisywać się. Słuchać, słyszeć, wsłuchiwać się w siebie, w Ciebie, w Życie. Cieszyć zgrabnością ruchów dziecka i brudzić jedzeniem, zarabiać miliony i w końcu kochać się namiętnie z czułym oddaniem w życiu i z życiem i każdym innym.
Potrzebuję Cię takiej. Potrzebuję Cię takiego prawdziwego. Odważnego w tym co czujesz myślisz i kim jesteś. Nie tylko w tym w czym wygodnie. Nie w małych grach i mechanizmach obronnych. Nudzę się. Nie przesadzaj. Chodzi mi o Ciebie. I światu też chodzi Ciebie. Potrzebuję nie tylko tego, co mi możesz dać dzięki temu, czego się nauczyłeś, ale Ciebie i spotkania. Ale NaPrawdę. Nie pitu, pitu. Ładna pogoda, sorry taki klimat. Potrzebuję coraz więcej Ludzkiego. Jesteś chciany, jesteś kochany. Bądź. 
A teraz oddycham inteligentnie i robię Swoje.

#ODDECH #weźsobieżycie #Zróbsobielepiejoddechem #inteligencjaoddechu #pieknooddechu #instytutoddechu #oddechowarewolucja

Michał Godlewski
http://www.InteligencjaOddechu.pl
http://UwolnijOddech.pl
http;//PieknoOddechu.com